« Zpět na všechny články

Jak letěl lišák do světa

Na jaře letošního roku 2019 jsme se vydali na dlouho očekávaný výlet do Londýna. Program byl dopředu plánovaný  a naším úkolem bylo zjistit, jak se stříhá v Murdock of London a voní v parfumeriích Penhaligon`s. Obě značky velmi dobře znáte z našich barber shopů, protože není návštěva, kdy bychom je na Vás nepoužili. 

Když jsme se 22. března sešli na "mafiánském" letišti v Brně v Tuřanech, nervozita byla na některých viditelná. Mafiánské mu říkám proto, neboť podobnost s letištěm z naší legendární hry Mafia přece nemůže být náhodná! Zpět k nervozitě - přece jenom, 3 členové z naší pětičlenné výpravy nikdy neletělo. Dostanou paniku při sebemenším záchvěvu letadla, budou chtít otevřít dveře nebo donutí letušku vzít za berany a ihned přistát? Barber shop z Brna vyráží do světa! 

Drama se nekonalo, všichni přežili a druhého dne jsme se probudili v teplotně příjemném Londýně. Jelikož jsme byli pánové svého apartmánu, proběhla anglická snídaně a nevyžádaná promenáda ve spodním prádle v podání nejmenovaných kolegů. 

Vzali jsme za kliku a už náš čekali. Interiér MURDOCK Covent Garden působil jako místní ulice. Trošku staroanglicky, trošku omšele, ale také dost stylově. Před nastoupenou sestavou barber shopového družstva jsem představil všechny naše členy a nechybělo nervózní ,,Hi, nice to meet you"! Nervozitu velmi rychle vystřídal smích a už jsme procházeli místnost za místností. Cítili jsme se poměrně domácky, samozřejmě za to mohly spousty produktů, se kterými denně pracujeme. Předali jsme MR FOX mýdla a letěli jsme dál.

Další zastávka se konala v nejnovějším barber shopu MURDOCK Soho. Tady je znát inspirace moderními styly, trošku industriál, trošku nové art-deco. Hned na recepci nás přivítal "Murdockovský Míra" - manažer barber shopu. Opět na nás byl skvěle připraven a ukázal nám celý barber shop. Byla sobota a 5 barberů mělo velmi napilno. Cvakot nůžek přehlušovala naše debata nad systémem objednávek, nad způsoby komunikace s klienty, dokonce jsme se přeptali na poskytované občerstvní. Můžeme Vás ujistit, že barber shopy v Brně MR FOX nezůstávají pozadu. Právě naopak. Opět jsme předali naše čisticí mýdla pro Gentlemany MR FOX a vyrazili jsme na Regent Street!

Londýn 1

 

Doslova luxusem nabitá Regent Street nemůže být domovem nikoho jiného, než parfumerie Penhaligon`s. Její 150 let trvající tradice si zaslouží to nejlepší místo. Sídlí ve stejném domě jako světově známý obchodní dům Burberry, jehož tradice je pouze o pár let starší. Již když jsme se blížili do dveří, do nosu nás udeřila vůně všech parfémů a hlavně spousta těch, které už známe. A vy z našich křesel také, protože Vás s nimi po každé službě voníme. Vykročil jsem za první slečnou kterou jsem viděl a anglicky nás představil. O našem příchodu samozřejmě věděla a hned dala návrh, že si můžeme povídat česky. Slečna totiž pochází z Brna a již několikrát nás v minulosti na Novobranské navštívila. 

Návštěva parfumerie Penhaligon`s stojí opravdu za to! Když vejdete, uprostřed uvidíte velký "carrousel". Je to vpodstatě takový koloč parfémů, které jsou nádherně nasvícené a každá vůně má svůj podstavec. V této době probíhala prezentace vůní ve stylu Penhaligon`s Café. Celá parfumerie byla vyzdobená jako kavárna malovanými hrnečky, parfémy byly usazeny do cukrářských košíčků a při vonění parfémů jste si nabídli pravý anglický dortík, tak jak se podává při čaji o paté. Byli vynikající. Jak dortíky, tak parfémy.

Penhaligons-Portraits-Launch-6-penhaligons 3

Po kolečku památek a vyhýbáním se demontracím o Brexitu jsme navštívili ještě Penhaligon`s v Burlington Arcade. Tady na nás už nebyli příliš připravení, respektive nebyli na nás příliš naladění :-D Rychle jsme tedy prošli zázemí viktoriánské prodejny a Penhaligon`s tour jsme zakončili v Salon de Parfum v nejluxusnějším obchodním domě Harrods. Zde musíte vyjet do nejvyššího patra a pak se před vámi otevře poměrně dlouhá ulička, která je po každé straně lemovaná parfémovými salonky nejlepších parfumerií světa. Penhaligon`s salonku vévodí hranatá zelená sedačka a pouze parfémy z kolekce Portraits.